skúste to s nami ...
... a učenie sa stane hrou

 
 

Čítanie pre deti 13. február 2010

V zimnú sobotu začiatkom februára sme sa v našom košickom centre stretli po prvýkrát na hodine čítania anglických rozprávok a príbehov. Hlavným zámerom tohto projektu bolo poskytnúť našim žiakom niečo hodnotné, a to navyše k hodinám, ktoré u nás v rámci kurzov Helen Doron Early English navštevujú. Ďalším dôvodom bolo obohatiť škálu podujatí, ktoré v prípade, že sa ujmú, budú ponúknuté aj širšej verejnosti.

 

Prečo práve rozprávky či príbehy v angličtine? Predovšetkým, deti majú prirodzenú potrebu počúvať príbehy, a to či už rozprávkové, alebo také, ktoré sa odohrávajú v reálnom svete. Každý príbeh je zdrojom motivácie – dieťa túži poznať ako sa vyvinie, čím ho prekvapí a ako sa skončí. Učí sa takto poznávať svet okolo seba, zákonitosti, ktoré ho ovládajú, čo je správne, čo spôsobuje radosť a čo nás zraňuje. Čítanie a rozprávanie príbehu však obohacuje aj jeho slovnú zásobu a schopnosť vyjadrovania sa v danom jazyku. Práve toto je aj cieľom našich stretnutí s angličtinou v rámci Reading/Storytelling Classes.

 

 

 


V snahe umožniť deťom kontakt s anglicky hovoriacim lektorom, prizvali sme na dnešnú hodinu írskeho maliara a lektora Seana. Spolu s ním sme deťom príbeh psíka Fergusa, “Fergus the Sea Dog“, niekoľkokrát prečítali, predstavili sme jeho hlavných hrdinov, nakreslili sme si ich a porovnali, v čom sa líšia. Deti sa dozvedeli o túžbe farmárskeho psíka stať sa prímorským psíkom. Táto jeho túžba sa však mení po nebezpečnom dobrodružstve, ktoré zažije na rozbúrenom mori. Získa pri ňom síce nových priateľov, uvedomí si však, že najlepším miestom na svete je domov a že bol zrodený pre život na farme. Kresbičky detí vystavíme v priestoroch vyučovacieho centra.


Najbližšie sa stretneme po prázdninách, pričom Reading/Storytelling Classes ponúkneme v dvoch vekových kategóriách – pre deti mladšie (do 8 rokov) a staršie (8 – 14 rokov). Na každom z našich stretnutí sa zoznámime s novým príbehom, pričom stretnutie vždy začneme prerozprávaním toho predchádzajúceho. V prípade záujmu, knihu si bude možné za poplatok požičať.
 

Sledujte prosím našu webstránku. Koncom týždna oznámime ďalší termín stretnutia.  

 

Na stretnutie sa bude dať prihlásiť len mailom a zoberieme len deti, ktoré budú prihlásené (zatiaľ len našich klientov). Prihlasovanie je možné aj prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

 

Ukážkové hodiny

Ukážkové hodiny výuky anglickeho jazyka metódou Helen Doron Early English organizujeme počas celého školského roka. Ukážkové hodiny sú zdarma.    

 

 

Prosím registrujte sa na ukážkové  hodiny prostredníctvom mailu  kosice1@helendoron.sk alebo zavolajte na číslo 0918 878 747.

 

Myšlienka dňa

(Honoré de Balzac) Ak mladík v dievčati prebudí lásku a potom odíde, je to ako keď umelec opustí v polovici majstrovské dielo.