skúste to s nami ...
... a učenie sa stane hrou

 
 

Čítanie pre deti 27.február 2010

V sobotu 27.02. sa uskutočnilo naše druhé stretnutie v rámci Reading Classes. Na začiatku sme si pripomenuli príbeh psíka Fergusa a jeho kamaráta z minulého čítania, tentoraz však iným spôsobom. Pre lepšie pochopenie a zapamätanie, sme si ho popri čítaní aj sčasti zdramatizovali. Poslúžila nám k tomu aj malá kulisa s morským pobrežím, jaskyňou, plávajúcimi rybkami a strateným tulením mláďatkom . V závere príbehu Fergus zažije dážď a búrku na mori. Precítiť prítomnosť dažďa a búrky nám umožnila krásna pieseň It Is Raining, ktorú sme si vypočuli so zatvorenými očami.
 

Nový príbeh Father, Son. and Donkey hovorí o tom, ako sa otec spolu so svojim synom rozhodnú ísť na trh predať somárika. Po ceste ich však stretnú rôzni ľudia, ktorí ich stále kritizujú a radia im. Jednému sa nepáči, že malý chlapček kráča pešo, inému sa nepozdáva, že otec sa nevezie na somárikovi. Ďalší si zasa myslí, že nie je správne, že sa vezú na somárikovi obaja a on ich nesie. Zakaždým poslúchnu radu neznámeho, až nakoniec  prinesú somárika na trh na vlastných pleciach. Nielenže sa im takto nepodarí predať „lenivé“ zvieratko, ale zožnú aj veľký posmech. V snahe všetkým vyhovieť sa neriadili vlastným zdravým úsudkom a tak sami na to doplatili.
Deťom sme príbeh prečítali,  prerozprávali názorne prostredníctvom obrázkov a zdramatizovali sme ho.  Pozreli sme si, čo si na trhu môžeme kúpiť a tiež sme vyskúšali, či sme dosť silní. 
 
 
 

Ukážkové hodiny

Ukážkové hodiny výuky anglickeho jazyka metódou Helen Doron Early English organizujeme počas celého školského roka. Ukážkové hodiny sú zdarma.    

 

 

Prosím registrujte sa na ukážkové  hodiny prostredníctvom mailu  kosice1@helendoron.sk alebo zavolajte na číslo 0918 878 747.

 

Myšlienka dňa

(Plútarchos) Nepotrebujem priateľa, ktorý prikyvuje na všetko, čo poviem. Môj tieň kýva presnejšie.