skúste to s nami ...
... a učenie sa stane hrou

 
 

Čítanie pre deti Prešov 13.3.2010

Minulý týždeň v piatok popoludní sme sa v našom prešovskom Vyučovacom centre stretli po prvýkrát s deťmi, ktoré majú radi príbehy a chcú sa s nami zdokonaliť v angličtine.

 

Príbeh zvedavého mačiatka Toffee sa točí okolo zvukov, ktoré kraľujú noci. Toffee noc miluje a hneď, ako noc zahalí svojim plášťom celý svet a všetko stíchne, vyráža vonku. Kým väčšina ľudí a „denných stvorení“ oddychuje, tie nočné sa prebúdzajú a napĺňajú záhradu a okolie zvukmi, ktoré Toffee dôverne pozná a nebojí sa ich. Toffee je šťastný, že môže počuť a sledovať svojich nočných priateľov, keď v tom ho náhle vystraší hluk, ktorý nepozná. Všetko sa však vysvetlí, veď to sa len psík zo susedstva pokúša niečo nájsť v smetnom koši. Noc sa končí, niet sa už čoho báť, svet sa prebúdza a Toffee zoskočí z bezpečia stromu a náhli sa za hlasom, ktorý mu sľubuje pohladenie a chutné raňajky.


Náš príbeh o mačiatku má jednoduchý dej, z hľadiska jazykového však obohatí našu slovnú zásobu o veľa užitočných výrazov. Slovnú zásobu súvisiacu s príbehom sme si názorne zopakovali a naučili sa aj mnohé nové slová. Čítanie sme si spestrili dramatizáciou a keďže súviselo so zvukmi, ktoré nás v našom živote sprevádzajú, vypočuli sme si niektoré z nich. Počúvali sme šum a burácanie mora, ktoré prerážalo volanie delfínov a veľrýb, začuli sme spev vtákov, klopkanie dažďa i štartujúce auto...


Prítomnosť amerického lektora Michaela a kontakt detí s americkou angličtinou, boli iste ďalším prínosom nášho stretnutia.


 

 

Ukážkové hodiny

Ukážkové hodiny výuky anglickeho jazyka metódou Helen Doron Early English organizujeme počas celého školského roka. Ukážkové hodiny sú zdarma.    

 

 

Prosím registrujte sa na ukážkové  hodiny prostredníctvom mailu  kosice1@helendoron.sk alebo zavolajte na číslo 0918 878 747.

 

Myšlienka dňa

(ALEXANDER GRAHAM BELL) Keď sa jedny dvere zatvárajú, iné sa otvárajú; ale my tak dlho a dlho a s poľutovaním hľadíme na tie zatvorené, že nevidíme tie, ktoré sa pre nás otvárajú.