skúste to s nami ...
... a učenie sa stane hrou

 
 

Anglický týždenný prázdninový tábor

 

“I AM THE WORLD“ a „Popoludnia s Etoskom a Elviskom“
Počas 5 dní, a to od 2.- 6.08.2010, sa v prešovskom Vyučovacom centre stretávala skupina detí s dvoma učiteľkami angličtiny a dvoma malými psíkmi v rámci prázdninovej školy angličtiny plnej rôznych aktivít a zábavy.
Súčasťou každého dopoludnia, ako už názov napovedá, bolo zoznámenie sa s tým, čo pre nás „svet znamená“. Podelili sme sa o to, čo o ňom vieme z vlastnej skúsenosti a čo sme sa už naučili počas predchádzajúceho ročníka prázdninového tábora.  Prehĺbili sme si naše znalosti o nové, a povedali si, v akom zmysle sme jeho súčasťou.
V prírode sme si všimli rastliny a stromy, porovnali si svoje telo a jeho funkcie s ich časťami a naučili sme sa ako ich používajú. Skúsili sme, aké je to byť stromom, ale i mačiatkom, ktoré sa po ňom šplhá. Na lúke sme zahliadli srnky a mali možnosť pozorovať, ako sa správa počas prechádzky psík. Naučili sme sa, ako sa k zvieratkám správať a pochopili sme, že je potrebné rešpektovať to, čo cítia a aké majú potreby. Cez túto skúsenosť sme sa pripravili na našu návštevu ZOO v Kavečanoch.
Naša imaginárna cesta po svete viedla siedmymi krajinami. Navštívili sme Kanadu, Austráliu, Anglicko, Škótsko, Taliansko, Egypt a Čínu a z našich ciest sme si urobili denník.
Cestovali sme rôznymi dopravnými prostriedkami, ochutnali sme niektoré typické jedlá, vyrobili sme si obrázok z chlebíka a zeleniny, upiekli sme však aj „muffiny“ s malinkami, ktoré úžasne chutili každému bez výnimky a spoločne sme si vyrobili lahodné čokoládové guľky a vlastný nanuk.
Každý deň sme si ozvláštnili tzv. „reading class“, pričom sme si prečítali niekoľko rozprávok, ktoré sme si zakaždým interaktívnou formou aj zopakovali. Naše dopoludnia boli tiež plné pesničiek, hier, a samozrejme, po celý čas angličtiny!
Po dobrom obede nás čakalo päť zaujímavých popoludní: súťažné „Športové popoludnie“, „Vyslobodenie lesného kráľovstva z moci zlého trola“, „Plavecké popoludnie“ so súťažami v krytom bazéne, „Návšteva môjho najobľúbenejšieho zvieratka v ZOO“ v Košiciach a „Bezpečne na ceste“ - popoludnie na Dopravnom ihrisku, kde sme sa naučili ako sa správať v rôznych situáciách - ako chodci,  šoféri áut a cyklisti. Prešli sme cez cestu so „zebrou“ i bez nej, jazdili sme pri zapnutých semafóroch, ale i tam, kde neboli. Zistili sme, čo je „kruhový objazd“ a ako sa správať pri jeho prechádzaní, ako i prechádzaní železničného priecestia.
Všetkých tých, ktorí sa k nám toto leto nemohli pridať pozdravujeme a tešíme sa na budúci prázdninový tábor!   
 

Ukážkové hodiny

Ukážkové hodiny výuky anglickeho jazyka metódou Helen Doron Early English organizujeme počas celého školského roka. Ukážkové hodiny sú zdarma.    

 

 

Prosím registrujte sa na ukážkové  hodiny prostredníctvom mailu  kosice1@helendoron.sk alebo zavolajte na číslo 0918 878 747.

 

Myšlienka dňa

(Schurtz) Ideály sú ako hviezdy. Nemožno ich dosiahnuť, ale možno sa podľa nich orientovať.