skúste to s nami ...
... a učenie sa stane hrou

 
 

Mikulášske čítanie

V piatok, 3. decembra, sme sa stretli s našimi deťmi pri mikulášskom čítaní. Rozprávku o zatúlanej veľrybe, si do nášho košického vyučovacieho centra prišlo vypočuť a pozrieť 26 detí.

Všetci sme s napätím čakali, ako si nešťastná veľryba nakoniec nájde cestu k svojim najbližším napriek tomu, že zabudla na zvuk, ktorý vydáva. Priatelia, i keď ich snaha bola veľká, jej pomôcť nedokázali.  Jedného dňa v tropických vodách natrafí na veľrybu mantee, ktorá jej povie, že len ona sama je kľúčom k svojmu návratu. Túžba po rodine je tak silná, že nakoniec si na zabudnutý zvuk malá veľryba naozaj spomenie a tak svoju rodinu k sebe privolá.

Pred čítaním príbehu a jeho zdramatizovaní, sme sa naučili,  ako sa anglicky povie oceán a kto v ňom býva.  Po „whale puppet show“ sme si zahrali hru „Ocean - Land“ , kedy nás prenasledovala  „obrovská“ ryba, pred ktorou sme sa snažili zachrániť skokom na ostrovčeky, ktorých počet sa stále znižoval. Deti si vyrobili aj vlastnú whale puppet.

Odrazu  nás všetkých prekvapil zvonček – zrejme prišiel aj očakávaný Mikuláš! A skutočne! Každá čižma či topánočka ukrývala v sebe červený balíček.. A kde ostal Mikuláš? Nuž, tak sa ponáhľal za ďalšími deťmi,  že si ani nevšimol, že stratil v našom centre svoju mikulášsku čiapku. Veríme, že budúci rok s nami aj chvíľku zostane a jeho stratenú čiapku mu vrátime!

 

 

Ukážkové hodiny

Ukážkové hodiny výuky anglickeho jazyka metódou Helen Doron Early English organizujeme počas celého školského roka. Ukážkové hodiny sú zdarma.    

 

 

Prosím registrujte sa na ukážkové  hodiny prostredníctvom mailu  kosice1@helendoron.sk alebo zavolajte na číslo 0918 878 747.

 

Myšlienka dňa

(Leonardo Da Vinci) Chváľ priateľa verejne a karhaj ho medzi štyrmi očami.