skúste to s nami ...
... a učenie sa stane hrou

 
 

Vianočné stretnutie pri stromčeku

 

V sobotu 18. decembra sme pripravili bohatý vianočný program pre deti a rodičov v oboch našich vyučovacích centrách. Zostavili sme ho tak, aby nás všetkých potešil a stal sa týmto spôsobom našim darčekom k tohtoročným Vianociam.

Vianočné stretnutie začalo zdramatizovanou rozprávkou o snehuliakovi, ktorého si jedného zimného dňa postaví chlapček menom James. Zima vdýchne snehuliakovi život a tak daruje Jamesovi nového kamaráta. O všetko, čo má James rád, sa chce so snehuliakom podeliť. Ukáže mu svoj dom, to, čo sa v ňom nachádza a čo ho teší. Snehuliak s nadšením skúša nové veci, dotýka sa všetkého, čo mu James ukáže a spoznáva, čo je pre neho vo svete ľudí bezpečné a naopak, čo mu môže ublížiť. Deň plný zábavy vrcholí výletom, na ktorý Jamesa snehuliak zoberie. Po vzrušujúcom dni nastane noc a obaja sa tešia na ďalší deň. V slnečné ráno však chlapček na mieste, kde stál jeho snehuliak, nájde len malú hromádku snehu, uhlíky a žiariace snehuliakovo srdiečko. Nie je smutný, veď s novým snehom si snehuliaka znovu postaví.

Náš program pokračoval pesničkou „Jingle Bells“, ktorú sme sa naučili, či si ju pripomenuli pomocou obrázkov a taktiež sme si ju aj spoločne zaspievali. Deti si ozdobili vianočný pozdrav so snehuliakom a vlepili doň srdiečko. Každé dieťa dostalo „vianočnú guľu“, do ktorej vlepilo svoju fotografiu, či vpísalo svoje meno a našlo si pre ňu miesto na našom veľkom papierovom vianočnom stromčeku.

 

   Všetkým tým, ktorí priniesli vianočný obrázok, či nám pomohli skrášliť vianočný stromček vlastne vyrobenou ozdôbkou, sme sa poďakovali a všetky deti sme odmenili.

 

   Na záver sme si zaželali krásne vianočné sviatky a každé dieťa si domov od nás odnieslo malý vianočný darček.

 

   Veríme, že naše sobotňajšie stretnutie prispelo k predvianočnej atmosfére týchto dní a prinieslo trochu radosti každému, kto sa ho zúčastnil.


 

 

Ukážkové hodiny

Ukážkové hodiny výuky anglickeho jazyka metódou Helen Doron Early English organizujeme počas celého školského roka. Ukážkové hodiny sú zdarma.    

 

 

Prosím registrujte sa na ukážkové  hodiny prostredníctvom mailu  kosice1@helendoron.sk alebo zavolajte na číslo 0918 878 747.

 

Myšlienka dňa

(Honoré de Balzac) Ak mladík v dievčati prebudí lásku a potom odíde, je to ako keď umelec opustí v polovici majstrovské dielo.